Toprağın bereketine Kadak konuk oldu

15.01.2014 09:52 Toprağın bereketine Kadak konuk oldu Aksu Tv ile Gıda Tarım ve Hayvanlık müdürlüğünün ortaklaşa hazırladığı, her hafta farklı konu ve konukları ile ilimiz tarımının konuşulduğu TOPRAĞIN BEREKETİ programının bu haftaki konuğu TARSİM yönetim kurulu başkanı Dr. Ramazan Kadak oldu.

Toprağın Bereketi Programında TARSİM nedir ne zaman kuruldu, sigortadan önce alınan yasal koruma tedbirleri nelerdir, kriz yönetimi nedir, TARSİM kurulmadan önce tarım sigortası yapılmıyor muydu, tarım sigortalarının tarihçesi, Devlet destekli tarım sigortalarının ne gibi yararları var, Tarım sigortası ne şekilde yapılmaktadır, hangi branşlar da tarım sigortası yapılmaktadır, hangi doğal afet riskleri TARSİM kapsamındadır, devletin prim desteği ne kadardır, verilen bu destek geri alınıyor mu, hasar olduğu zaman sigortalı çiftçi/üretici ne yapmalı, nereye müracaat etmeli, hasar tespiti ve hasar ödemeleri ne şekilde yapılmaktadır, gibi konularda bilgi veren Kadak tarım sigortalarının önemine vurgu yaptı.

Dr. Ramazan KADAK Kimdir
F.Ü. Veteriner Fakültesinden 1978 Yılında mezun oldu. Kısa bir süre Bursa, Karacabey harasında Veteriner Hekim olarak çalıştı. Aynı yıl, girdiği F.Ü. Veteriner Fakültesi asistanlık sınavını kazanarak, Zootekni ana bilim dalına Asistan olarak atandı.
1983 Yılında doktorasını tamamlayarak, Doktor unvanını aldı. Doktoradan sonra, 1983 Yılında, kendi isteği ile Üniversiteden ayrılarak; Muğla ili, Ortaca ilçesinde, Serbest Veteriner Hekim olarak çalıştı. 5 Yıl kadar serbest çalıştıktan sonra, Bakanlıktan gelen teklif üzerine, 1987 Yılında, tekrar memuriyete dönerek, yaklaşık 10 Yıl süreyle görev yapacağı, yeni kurulan Konya, Hayvancılık Merkez Araştırma Enstitüsü`ne Müdür olarak atandı. 
1996 Yılında Ankara`ya, Bakanlık merkezine Uzman olarak alındı ve daha sonra da Müsteşar Yardımcılığına atandı. 1 Yıl kadar, bu görevi sürdürdükten sonra görev değişikliği nedeniyle, Bakanlık merkezinde çeşitli görevlerde bulundu. 2003 Yılında, tekrar Müsteşar Yardımcılığına atandı. 2011 Yılı Temmuz ayına kadar Müsteşar Yardımcısı olarak görev yaptı. 34 Yıllık Tarım ve Hayvancılık deneyimi olan Kadak; Halen, Bakanlık Müşaviri olarak görev yapmaktadır.
Aynı zamanda, 2006 Yılından bu yana, Tarım Sigortaları Havuzu (TARSİM) Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini de sürdürmektedir.
(Haber Merkezi)


Etiketler: Dr. Ramazan KADAK - TARSİM

Diğer GÜNCEL haberleri


  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 735

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.